Sjakie en de Chocoladefabriek

Categorieën: Muziek, Avontuur, Komedie, Familie, Fantasie
Chocolade-fabrikant Willy Wonka schrijft een prijsvraag uit waarmee vijf gelukkigen een rondleiding door zijn fabriek kunnen krijgen. Charlie is één van de winnaars. Tijdens de rondleiding krijgen de andere kinderen één voor één met pech te maken.

Filminformatie

Status: Released IMDb
Releasedatum: 2005-07-13
Run time: 115 Minuut / 1:55
Budget: $150,000,000
Inkomsten: $474,968,763
Filmregisseur: Tim Burton
Schrijvers: John August, Roald Dahl.
Website: https://www.warnerbros.com/charlie-and-chocolate-factory
Productiebedrijven : Village Roadshow Pictures, The Zanuck Company, Tim Burton Productions, Theobald Film Productions, Warner Bros. Pictures, Plan B Entertainment
Productie landen: Australia, United Kingdom, United States of America

Sjakie en de Chocoladefabriek DVD kopen

Wil je zien of de film Sjakie en de Chocoladefabriek al beschikbaar is op DVD en gelijk kopen? Bestel dan direct. Ook is het mogelijk om daar tweedehands films te bestellen.

Filmposter bestellen

Zou je een filmposter willen hebben van de filmster die speelt in Sjakie en de Chocoladefabriek of van de film zelf en deze binnen 2 werkdagen bij jou aan de muur hebben hangen! Plaats dan hier je bestellingfilmposter bestellen.

Trailer bekijken

Afbeeldingen

Klik op de afbeelding om deze te bekijken of te downloaden


Johnny Depp
als Willy Wonka
Freddie Highmore
als Charlie Bucket
David Kelly
als Grandpa Joe
Helena Bonham Carter
als Mrs. Bucket
Noah Taylor
als Mr. Bucket
Missi Pyle
als Mrs. Beauregard
James Fox
als Mr. Salt
AnnaSophia Robb
als Violet Beauregarde
Julia Winter
als Veruca Salt
Jordan Fry
als Mike Teavee
Philip Wiegratz
als Augustus Glupsch
Christopher Lee
als Dr. Wonka
Adam Godley
als Mr. Teavee
Franziska Troegner
als Mrs. Gloop
Deep Roy
als Oompa Loompa
Liz Smith
als Grandma Georgina
Eileen Essell
als Grandma Josephine
David Morris
als Grandpa George
Nitin Ganatra
als Prince Pondicherry
Shelley Conn
als Princess Pondicherry
Chris Cresswell
als Prodnose
Philip Philmar
als Slugworth
Tony Kirwood
als Finckelgruber
Harry Taylor
als Mr. Gloop
Francesca Hunt
als Mrs. Salt
Geoffrey Holder
als Narrator (voice)
Todd Boyce
als TV Reporter
Kevin Eldon
als Man with Dog
Mark Heap
als Man with Dog
Oscar James
als Shopkeeper
Annette Badland
als Jolly Woman
Débora Monteiro
Directing
Tim Burton Director

Production
Richard D. Zanuck Producer
Brad Grey Producer

Writing
Roald Dahl Author
John August Screenplay

Camera
Philippe Rousselot Director of Photography

Editing
Chris Lebenzon Editor

Production
Susie Figgis Casting

Art
Alex McDowell Production Design

Costume & Make-Up
Gabriella Pescucci Costume Design

Sound
Bill Abbott Sound Designer
Danny Elfman Original Music Composer

Writing
Roald Dahl Screenplay

Production
Katterli Frauenfelder Co-Producer

Art
Priscilla Elliott Art Department Manager

Visual Effects
Luc Desmarchelier Visual Development

Production
Bruce Berman Executive Producer
Graham Burke Executive Producer
Liccy Dahl Executive Producer
Derek Frey Associate Producer
Patrick McCormick Executive Producer
Lorne Orleans Producer
Michael Siegel Executive Producer

Crew
Dottie Starling Digital Effects Supervisor
Jessie Thiele Post Production Supervisor

Art
David Allday Art Direction
François Audouy Art Direction
Matthew Gray Art Direction
Sean Haworth Art Direction
James Lewis Art Direction
Andy Nicholson Art Direction
Stuart Rose Art Direction
Leslie Tomkins Supervising Art Director
Peter Young Set Decoration
Yasmin Al-Naib Art Department Assistant
Lavinia Waters Art Department Coordinator
Anthony Caron-Delion Assistant Art Director
Ian Whiteford Greensman
Keith Connolly Painter
Ravi Bansal Conceptual Illustrator
Lolly Batty Sculptor

Camera
Luke Cairns Additional Camera
John Gamble First Assistant Camera
John Flemming Key Grip
Keith Manning Grip
Vince McGahon Steadicam Operator
Mary Ellen Mark Still Photographer

Costume & Make-Up
Massimo Cantini Parrini Assistant Costume Designer
Lindsay Pugh Costume Supervisor
Peter Owen Hair Designer
Abi Brotherton Hairstylist
Ivana Primorac Key Hair Stylist
Michael Krehl Makeup Artist
Peter Owen Makeup Designer
Christian Kennedy Set Dressing Artist

Crew
Deborah Lurie Additional Music
James Buxton Carpenter
Nicolas Aithadi CG Supervisor
Francesca Jaynes Choreographer
Mel Churcher Dialect Coach
Susan Luciani Loader
Catrin Cooper Post Production Assistant
Jan Meade Projection
Glenn Marsh Propmaker

Art
Terry Wells Property Master

Crew
James Gemmill Scenic Artist
Sebastien Beaulieu Sequence Supervisor
Giles Harding Set Production Assistant

Sound
Emer Sands Sound Recordist

Crew
Jim Dowdall Stunt Coordinator
Niklas Aldergren Systems Administrators & Support

Production
Nikolas Korda Unit Production Manager

Crew
Jason Hunjan Utility Stunts
Lizzie Kelly Video Assist Operator
Christopher Learmonth Visual Effects Editor

Directing
Katterli Frauenfelder Assistant Director
Nikki Clapp Script Supervisor

Editing
JC Bond First Assistant Editor

Lighting
Roy Branch Electrician
Steve Costello Gaffer
Paul Flanagan Lighting Artist
Wick Finch Rigging Gaffer

Production
Jennifer Halpern Casting Associate
Nick Daubeny Location Manager
Maggie Phelan Production Accountant
Hermione Ninnim Production Coordinator
Daniel Pettipher Production Manager
Bill LaBorde Production Supervisor
Sarah Clark Publicist

Sound
Christian Bourne Boom Operator
Alistair Hawkins First Assistant Sound Editor
Peter Burgis Foley
Bill Abbott Music Editor
Tony Dawe Production Sound Mixer
Dennis S. Sands Scoring Mixer
Richard Fettes Sound Editor
Martin Cantwell Sound Effects Editor
Carlos Solis Sound Re-Recording Mixer
Eddy Joseph Supervising Sound Editor

Visual Effects
Alfonso Cottier 3D Modeller
Marco Carpagnano Animation Supervisor
Richard Baker Digital Compositors
Joss Williams Special Effects Supervisor
Tony Meister Visual Effects
Laya Armian Visual Effects Coordinator
Catherine Duncan Visual Effects Producer
Nick Davis Visual Effects Supervisor

Writing
John Greaves Storyboard

Crew
Gary Roberts Motion Capture Artist
Suzy Strawn Scott Studio Teachers
Bonnie Lemon Digital Producer

Sound
James Seddon Dolby Consultant

Visual Effects
Simon Allmark VFX Editor

Production
Steve Harvey Unit Manager

Sound
Bruce Fowler Orchestrator





















FilmFlix.nl - De film database © 2018