Braveheart

Elk mens gaat dood. Niet elk mens leeft ook echt.

Categorieën: Actie, Drama, Historisch, Oorlog
Het einde van de 13e eeuw: William Wallace is een Schotse rebel die een verzet leidt tegen de wrede Engelse heerser Edward the Longshanks. Als klein jongetje zag William zijn vader en broer vermoord worden in een poging om Schotland te bevrijden. Als William weer een dierbare verliest begint hij aan z'n strijd om Schotland voor eens en altijd te bevrijden.

Filminformatie

Status: Released IMDb
Releasedatum: 1995-05-24
Run time: 178 Minuut / 2:58
Budget: $72,000,000
Inkomsten: $210,000,000
Filmregisseur: Mel Gibson
Schrijver: Randall Wallace
Productiebedrijven : Icon Entertainment International, The Ladd Company, B.H. Finance C.V.
Productieland: United States of America

Braveheart DVD kopen

Wil je zien of de film Braveheart al beschikbaar is op DVD en gelijk kopen? Bestel dan direct. Ook is het mogelijk om daar tweedehands films te bestellen.

Filmposter bestellen

Zou je een filmposter willen hebben van de filmster die speelt in Braveheart of van de film zelf en deze binnen 2 werkdagen bij jou aan de muur hebben hangen! Plaats dan hier je bestellingfilmposter bestellen.

Trailer bekijken

Afbeeldingen

Klik op de afbeelding om deze te bekijken of te downloaden


Mel Gibson
als William Wallace
Catherine McCormack
als Murron MacClannough
Sophie Marceau
als Princess Isabelle
Patrick McGoohan
als King Edward
Angus Macfadyen
als Robert the Bruce
Brendan Gleeson
als Hamish Campbell
James Robinson
als Young William Wallace
James Cosmo
als Campbell
Sean McGinley
als MacClannough
Gerda Stevenson
als Mother MacClannough
Mhairi Calvey
als Young Murron MacClannough
Jeanne Marine
als Nicolette
Sean Lawlor
als Malcolm Wallace
Sandy Nelson
als John Wallace
Alan Tall
als Elder Stewart
Andrew Weir
als Young Hamish Campbell
Brian Cox
als Argyle Wallace
Peter Hanly
als Edward, Prince of Wales
Stephen Billington
als Phillip
Tommy Flanagan
als Morrison
Rupert Vansittart
als Lord Bottoms
Tam White
als MacGregor
Ian Bannen
als Robert Bruce Sr.
David O'Hara
als Stephen, Irish Fighter
Peter Mullan
als Veteran
David Gant
als Chief Justice/Executioner
Malcolm Tierney
als Magistrate
Martin Murphy
als Lord Talmadge
Gerard McSorley
als Cheltham
Bernard Horsfall
als Balliol
Richard Leaf
als Governor of York
Liam Carney
als Sean
Ralph Riach
als Priest No. 1
Barry McGovern
als King's Advisor
John Kavanagh
als Craig
Alun Armstrong
als Mornay
Julie Austin
als Mrs. Morrison
Alex Norton
als Bride's Father
Michael Byrne
als Smythe
William Scott-Masson
als Corporal
Dean Lopata
als Madbaker / Flagman
Donal Gibson
als Stewart
Jimmy Chisholm
als Faudron
John Murtagh
als Lochlan
David McKay
als Young soldier
Niall O'Brien
als English General
Martin Dempsey
als Drinker #1
Jimmy Keogh
als Drinker #2
Joe Savino
als Chief Assassin
Mal Whyte
als Jailor
Paul Tucker
als English Commander
Graeme Ford
als Doogal (uncredited)
Greg Jeloudov
als Warrior #2 (uncredited)
Rana Morrison
als Lady at Wedding (uncredited)
Jer O'Leary
als English General (uncredited)
Joanne Bett
als Toothless Girl
Robert Paterson
als Priest No. 2
Martin Dunne
als Lord Dolecroft
Fred Chiverton
als Leper's Caretaker
Daniel Coll
als York Captain
Bill Murdoch
als Villager
Phil Kelly
als Farmer
Writing
Randall Wallace Author

Directing
Mel Gibson Director

Production
Mel Gibson Producer

Sound
James Horner Original Music Composer

Camera
John Toll Director of Photography

Editing
Steven Rosenblum Editor

Production
Patsy Pollock Casting

Art
Thomas E. Sanders Production Design

Production
Bruce Davey Producer
Alan Ladd, Jr. Producer

Writing
Randall Wallace Screenplay

Production
Dean Lopata Producer
Elisabeth Robinson Producer
Stephen McEveety Executive Producer

Costume & Make-Up
Charles Knode Costume Design

Editing
Donald Freeman Color Timer

Lighting
Garret Baldwin Electrician

Art
Ken Court Art Direction
Nathan Crowley Art Direction
John Lucas Art Direction
Ned McLoughlin Art Direction
Daniel T. Dorrance Supervising Art Director

Lighting
William Louthe Electrician

Costume & Make-Up
Peter Frampton Makeup Artist
Fernandes Mendes Hairstylist
Sue Love Hairstylist
Lois Burwell Makeup Artist
Amanda Knight Makeup Artist

Production
Mary Alleguen Production Manager

Art
Lisa Parker Art Department Coordinator
Clare Langan Assistant Art Director
Padraig O'Neill Assistant Art Director
Anna Rackard Assistant Art Director
Brendan Rankin Assistant Art Director

Crew
Terry Wells Property Master

Art
Eddie Butler Sculptor

Sound
Per Hallberg Supervising Sound Editor
Karen Baker Landers First Assistant Sound Editor
Lon Bender Supervising Sound Editor
Hector C. Gika Sound Effects Editor
Chris Hogan Sound Effects Editor
Scott Martin Gershin Sound Effects Editor
Joseph A. Mayer ADR & Dubbing
Hilda Hodges Foley
Christopher Assells Sound Effects Editor

Crew
Nick Allder Special Effects

Visual Effects
Michael L. Fink Visual Effects Supervisor
Steven T Puri Visual Effects Producer

Crew
Simon Crane Stunt Coordinator
Mic Rodgers Stunt Coordinator

Camera
Klemens Becker Camera Operator
John Clothier Camera Operator
Andrew Cooper Still Photographer

Lighting
Chuck Finch Gaffer

Editing
Cynthia E. Thornton First Assistant Editor

Sound
Jim Henrikson Music Editor

Crew
Willie Fonfe Transportation Coordinator
Jennifer Collen-Smith Unit Publicist

Production
John McDonnell Location Manager
Grania O'Shannon Location Manager
Paul Shersby Location Manager

Crew
Mark White Transportation Captain

Costume & Make-Up
Conor O'Sullivan Prosthetic Supervisor

Production
Christian McWilliams Location Manager

Crew
Brian Baverstock Transportation Captain
Alan Walsh Stunts

Sound
James Horner Orchestrator
James Horner Musician

Crew
Vicki Christianson Thanks
Marion Dougherty Thanks
Dana Ginsburg Thanks
Morgan O'Sullivan Thanks
Nigel Sinclair Thanks
H. Craig Wallace Thanks
Seoras Wallace Thanks
Brian Bowes Stunts
David Cronnelly Stunts
Dominick Hewitt Stunts
Donal O'Farrell Stunts
Gabe Cronnelly Stunts
Gary Powell Stunts
Graeme Crowther Stunts
Jamie Edgell Stunts
Julian Spencer Stunts
Luis Gutierez Santos Stunts
Mark Henson Stunts
Mark Southworth Stunts
Paul Heasman Stunts
Paul Jennings Stunts
Peter Pedrero Stunts
Phil Lonergan Stunts
Sean McCabe Stunts
Steve Griffin Stunts
Stuart Clark Stunts
Terry Forrestal Stunts
Tim Lawrence Stunts
Tom Delmar Stunts
Tom Struthers Stunts

Sound
Tony Hinnigan Musician
Ian Underwood Musician
Eric Rigler Musician

Editing
Paul Martinez Assistant Editor
Paula Suhy Assistant Editor
Ben Yeates Assistant Editor
Matthew Tucker Assistant Editor
Paul Topping Assistant Editor
Victor Du Bois Additional Editing

Crew
Simon Atherton Armorer

Editing
Sheila MacDowell Assistant Editor
William Yeh Assistant Editor

Sound
Elizabeth Tobin Kurtz Assistant Sound Editor
Horace Manzanares Assistant Sound Editor
Judson Leach Assistant Sound Editor
Tim Groseclose Assistant Sound Editor

Lighting
Billy Merrell Best Boy Electrician
Noel Cullen Best Boy Electrician

Sound
Gerry Bates Boom Operator

Camera
Adam Biddle Camera Loader
Jo Gibney Camera Loader
John Conroy Camera Loader
Shaun Evans Camera Loader
Stewart Whelan Camera Loader

Production
Jina Jay Casting Associate
Julia Duff Casting Associate
Leo Davis Casting Associate

Editing
Terry Haggar Color Timer

Crew
Julia Wilson Dickson Dialect Coach

Camera
Eddie Collins Director of Photography
Raymond Stella Director of Photography

Art
Kendal Ferguson Draughtsman

Lighting
Anthony Swan Electrician
Brian Sheridan Electrician
David Durnay Electrician
Gerard Donnelly Electrician
James McGuire Electrician
Mark Evans Electrician
Ricky Pattenden Electrician
Stephen Finch Electrician
Toby Tyler Jr. Electrician

Crew
Tricia Henry Ashford Executive Visual Effects Producer

Camera
Alan Butler First Assistant Camera
Ciaran Kavanagh First Assistant Camera
Graham Hall First Assistant Camera
Kenny Byrne First Assistant Camera
Sascha Mieke First Assistant Camera

Directing
David Tomblin First Assistant Director
Kieron Phipps First Assistant Director

Sound
John Roesch Foley

Lighting
Jim Plannette Gaffer
Louis Conroy Gaffer

Camera
Jimmy O'Meara Grip
John Dunne Grip
John Murphy Grip
Luke Quigley Grip
Philip Kenyon Grip
Philip Murphy Grip
Robbie Reilly Grip
Terry Mulligan Grip

Costume & Make-Up
Anne Dunne Hair Supervisor

Camera
Bobby Huber Key Grip

Production
Dougal Cousins Location Manager
Frances Byrne Location Manager

Costume & Make-Up
Beryl Lerman Makeup Artist
Jennifer Hegarty Makeup Supervisor
Maire O'Sullivan Makeup Supervisor

Editing
Gary Burritt Negative Cutter

Crew
Paul Tucker Production Controller

Production
Fiona Traynor Production Coordinator
Marilyn Clarke Production Coordinator

Art
Neil Ross Production Illustrator

Production
Ted Morley Production Supervisor

Directing
Sally Jones Script Supervisor
David Carrigan Second Assistant Director
Kate Hazell Second Assistant Director
Patrick Kinney Second Assistant Director
Paul Gray Second Assistant Director
Trevor Puckle Second Assistant Director

Camera
Matt Earl Beesley Second Unit Director of Photography

Sound
Peter Michael Sullivan Sound Designer
Beth Bergeron Sound Effects Editor
Craig Harris Sound Effects Editor
Dan M. Rich Sound Effects Editor
Jay B. Richardson Sound Effects Editor
Jeff Largent Sound Effects Editor
Joseph Phillips Sound Effects Editor
Kim Waugh Sound Effects Editor
Lou Kleinman Sound Effects Editor
Mark R. La Pointe Sound Effects Editor
Mary Ruth Smith Sound Effects Editor
Nigel Holland Sound Effects Editor
Peter J. Lehman Sound Effects Editor
Philip A. Hess Sound Effects Editor
Randy Kelley Sound Effects Editor
Richard Dwan Jr. Sound Effects Editor
Robert Heffernan Sound Effects Editor
Sarah Goldsmith Sound Effects Editor
Stuart Copely Sound Effects Editor
Brian Simmons Sound Mixer
Andy Nelson Sound Re-Recording Mixer
Anna Behlmer Sound Re-Recording Mixer
Scott Millan Sound Re-Recording Mixer

Directing
Charlotte Somers Third Assistant Director
Paul Barnes Third Assistant Director
Peter Agnew Third Assistant Director

Art
Kyle Cooper Title Designer

Crew
Gerry Fearon Transportation Captain

Production
Kevin De La Noy Unit Manager

Crew
Bill Dowling Video Assist Operator
Ray McHugh Video Assist Operator

Costume & Make-Up
Rhona McGuirke Wardrobe Supervisor

Art
Peter Howitt Set Decoration
















FilmFlix.nl - De film database © 2018