Avatar

Categorieën: Actie, Avontuur, Fantasie, Sciencefiction
Jake Sully (Sam Worthington) is een verlamde oorlogsveteraan in de toekomst, die met enkele anderen naar de maan Pandora wordt gebracht. De mensheid wil daar waardevolle grondstoffen uit de grond halen. Deze planeet wordt echter bewoond door de Na'vi, een mens-achtig ras met hun eigen taal en cultuur. De Na'vi doen er alles aan zich te beschermen tegen de mensen. Sully raakt betrokken bij hun vrijheidsstrijd, en wordt ook verliefd op één van hen...

Filminformatie

Status: Released IMDb
Releasedatum: 2009-12-10
Run time: 162 Minuut / 2:42
Budget: $237,000,000
Inkomsten: $2,787,965,087
Filmregisseur: James Cameron
Website: http://www.avatarmovie.com/
Productiebedrijven : Ingenious Film Partners, Dune Entertainment, Lightstorm Entertainment, 20th Century Fox
Productie landen: United States of America, United Kingdom

Avatar DVD kopen

Wil je zien of de film Avatar al beschikbaar is op DVD en gelijk kopen? Bestel dan direct. Ook is het mogelijk om daar tweedehands films te bestellen.

Filmposter bestellen

Zou je een filmposter willen hebben van de filmster die speelt in Avatar of van de film zelf en deze binnen 2 werkdagen bij jou aan de muur hebben hangen! Plaats dan hier je bestellingfilmposter bestellen.

Trailer bekijken


Sam Worthington
als Jake Sully
Zoe Saldana
als Princess Neytiri
Sigourney Weaver
als Dr. Grace Augustine
Stephen Lang
als Col. Quaritch
Michelle Rodriguez
als Trudy Chacon
Giovanni Ribisi
als Selfridge
Joel David Moore
als Norm Spellman
Wes Studi
als Eytukan
CCH Pounder
als Moat
Laz Alonso
als Tsu'Tey
Dileep Rao
als Dr. Max Patel
Matt Gerald
als Lyle Wainfleet
Sean Anthony Moran
als Private Fike
Jason Whyte
als Cryo Vault Med Tech
Scott Lawrence
als Venture Star Crew Chief
Kelly Kilgour
als Lock Up Trooper
James Patrick Pitt
als Shuttle Pilot
Sean Patrick Murphy
als Shuttle Co-Pilot
Peter Dillon
als Shuttle Crew Chief
Kevin Dorman
als Tractor Operator / Troupe
Kelson Henderson
als Dragon Gunship Pilot
David Van Horn
als Dragon Gunship Gunner
Jacob Tomuri
als Dragon Gunship Navigator
Michael Blain-Rozgay
als Suit #1
Jon Curry
als Suit #2
Luke Hawker
als Ambient Room Tech
Woody Schultz
als Ambient Room Tech / Troupe
Peter Mensah
als Horse Clan Leader
Sonia Yee
als Link Room Tech
Jahnel Curfman
als Basketball Avatar / Troupe
Ilram Choi
als Basketball Avatar
Kyla Warren
als Na'vi Child
Lisa Roumain
als Troupe
Debra Wilson
als Troupe
Chris Mala
als Troupe
Taylor Kibby
als Troupe
Jodie Landau
als Troupe
Julie Lamm
als Troupe
Cullen B. Madden
als Troupe
Joseph Brady Madden
als Troupe
Frankie Torres
als Troupe
Austin Wilson
als Troupe
Sara Wilson
als Troupe
Tamica Washington-Miller
als Troupe
Lucy Briant
als Op Center Staff
Nathan Meister
als Op Center Staff
Gerry Blair
als Op Center Staff
Matthew Chamberlain
als Op Center Staff
Paul Yates
als Op Center Staff
Wray Wilson
als Op Center Duty Officer
James Gaylyn
als Op Center Staff
Melvin Leno Clark III
als Dancer
Carvon Futrell
als Dancer
Brandon Jelkes
als Dancer
Micah Moch
als Dancer
Hanniyah Muhammad
als Dancer
Christopher Nolen
als Dancer
Christa Oliver
als Dancer
April Marie Thomas
als Dancer
Bravita A. Threatt
als Dancer
Colin Bleasdale
als Mining Chief (uncredited)
Mike Bodnar
als Veteran Miner (uncredited)
Matt Clayton
als Richard (uncredited)
Nicole Dionne
als Nav'i (uncredited)
Jamie Harrison
als Trooper (uncredited)
Allan Henry
als Trooper (uncredited)
Anthony Ingruber
als Ground Technician (uncredited)
Ashley Jeffery
als Flight Crew Mechanic (uncredited)
Dean Knowsley
als Samson Pilot
Joseph Mika-Hunt
als Trooper (uncredited)
Terry Notary
als Banshee (uncredited)
Kai Pantano
als Soldier (uncredited)
Logan Pithyou
als Blast Technician (uncredited)
Stuart Pollock
als Vindum Raah (uncredited)
Raja
als Hero (uncredited)
Gareth Ruck
als Ops Centreworker (uncredited)
Rhian Sheehan
als Engineer (uncredited)
T. J. Storm
als Col. Quaritch's Mech Suit (uncredited)
Jodie Taylor
als Female Marine (uncredited)
Alicia Vela-Bailey
als Ikran Clan Leader (uncredited)
Richard Whiteside
als Geologist (uncredited)
Nikie Zambo
als Na'vi (uncredited)
Julene Renee
als Ambient Room Tech / Troupe
Directing
James Cameron Director

Writing
James Cameron Writer

Crew
Ilram Choi Stunts
Woody Schultz Stunts

Camera
Mauro Fiore Director of Photography

Editing
James Cameron Editor
John Refoua Editor
Stephen E. Rivkin Editor

Production
James Cameron Producer
Jon Landau Producer

Crew
Terry Notary Motion Capture Artist

Production
Margery Simkin Casting

Costume & Make-Up
Mayes C. Rubeo Costume Design
Deborah Lynn Scott Costume Design

Art
Rick Carter Production Design
Robert Stromberg Production Design
Nick Bassett Art Direction
Simon Bright Art Direction
Robert Bavin Art Direction
Jill Cormack Art Direction
Sean Haworth Art Direction
Andy McLaren Art Direction
Andrew Menzies Art Direction
Kim Sinclair Set Decoration

Costume & Make-Up
Mike Smithson Makeup Department Head

Production
Miranda Rivers Casting
Mali Finn Casting

Costume & Make-Up
Anthony Almaraz Costume Supervisor
Carolyn M. Fenton Costume Supervisor
Beth Koenigsberg Costume Supervisor
Lisa Lovaas Costume Supervisor
John Harding Costume Design

Art
Kim Sinclair Supervising Art Director
Kevin Ishioka Supervising Art Director
Stefan Dechant Supervising Art Director
Todd Cherniawsky Supervising Art Director
C. Scott Baker Set Designer
Luke Caska Set Designer
David Chow Set Designer
Jonathan Dyer Set Designer
Scott Herbertson Set Designer
Joseph Hiura Set Designer
Rebecca Jellie Art Department Coordinator
Robert Andrew Johnson Set Designer
Tex Kadonaga Set Designer
Tammy S. Lee Set Designer
Karl J. Martin Set Designer
Richard F. Mays Set Designer
Sam Page Set Designer
Mike Stassi Assistant Art Director
John Villarino Construction Coordinator
Jeffrey Wisniewski Assistant Art Director

Sound
Christopher Boyes Sound Designer
Christopher Boyes Supervising Sound Editor
Dennie Thorpe Foley
Jana Vance Foley
Gwendolyn Yates Whittle Supervising Sound Editor
William Stein Sound Re-Recording Mixer

Crew
Carla Meyer Dialect Coach
Lula Washington Choreographer

Production
Jennifer Teves Production Supervisor
Brigitte Yorke Production Manager

Crew
Janace Tashjian Post Production Supervisor

Sound
Ken Fischer Sound Effects Editor
Shannon Mills Sound Effects Editor
Tim Nielsen Sound Effects Editor
Christopher Scarabosio Sound Effects Editor
Addison Teague Supervising Sound Editor

Crew
Iain Hutton Special Effects Coordinator
Steve Ingram Special Effects Coordinator

Visual Effects
Jill Brooks Visual Effects Producer
Joyce Cox Visual Effects Producer
Chris Del Conte Visual Effects Producer
Jenny Foster Visual Effects Producer
Alain Lalanne Visual Effects Producer

Crew
Christopher Marino Visual Effects Editor
Jim Milton Visual Effects Editor
Steve R. Moore Visual Effects Editor
Thomas Nittmann Visual Effects Editor

Visual Effects
Cyndi Ochs Visual Effects Producer

Crew
Lucas Putnam Visual Effects Editor

Visual Effects
Jonathan Fawkner Visual Effects Supervisor
Anthony 'Max' Ivins Visual Effects Supervisor
John Knoll Visual Effects Supervisor
Dan Lemmon Visual Effects Supervisor
Richard Martin Visual Effects Supervisor
Steven Quale Visual Effects Supervisor
Stephen Rosenbaum Visual Effects Supervisor
Jonathan Rothbart Visual Effects Supervisor
Eric Saindon Visual Effects Supervisor
Lucas Salton Visual Effects Supervisor
Wayne Stables Visual Effects Supervisor
David Stinnett Visual Effects Supervisor
R. Christopher White Visual Effects Supervisor
Edson Williams Visual Effects Supervisor
Guy Williams Visual Effects Supervisor

Crew
Stuart Thorp Stunt Coordinator
Garrett Warren Stunt Coordinator

Camera
Roberto De Angelis Steadicam Operator
David Emmerichs Steadicam Operator
Richard Bluck Camera Operator

Lighting
Giles Coburn Best Boy Electric

Camera
Mark Fellman Still Photographer

Lighting
Scott Sprague Lighting Technician

Visual Effects
Jeremy Hollobon Animation Director
Orlando Meunier Animation Director
Taisuke Tanimura Animation Director

Costume & Make-Up
Lilia Mishel Acevedo Set Costumer
Alejandro M. Hernandez Set Costumer

Editing
Christine Carr Digital Intermediate
Marvin Hall Digital Intermediate

Sound
Dick Bernstein Music Editor

Crew
Denny Caira Transportation Coordinator
James Waitkus Transportation Coordinator

Production
Judy Alley Publicist

Art
Paul Tobin Art Department Manager

Crew
Eric Oliver Visual Effects Art Director

Lighting
Arun Ram-Mohan Lighting Artist

Visual Effects
Matsune Suzuki Modeling

Sound
James Horner Original Music Composer

Art
Seth Engstrom Conceptual Design

Costume & Make-Up
Linda DeVetta Makeup Artist
Frankie Karena Makeup Artist
Georgia Lockhart-Adams Makeup Artist
Roxane Griffin Hairstylist
Linda DeVetta Hairstylist

Crew
Brad Alexander CG Supervisor
Shadi Almassizadeh CG Supervisor
Simon Clutterbuck CG Supervisor
Graeme Demmocks CG Supervisor
Adrian Fernandes CG Supervisor
Mitch Gates CG Supervisor
Jerry Kung CG Supervisor
Andy Lomas CG Supervisor
Sebastian Marino CG Supervisor
Matthias Menz CG Supervisor
Andrew Morley CG Supervisor
Michael Mulholland CG Supervisor
Sergei Nevshupov CG Supervisor
Mike Perry CG Supervisor
Thrain Shadbolt CG Supervisor
Michael Takarangi CG Supervisor
David Weitzberg CG Supervisor
Ben White CG Supervisor

Production
Laeta Kalogridis Executive Producer

Crew
Min Windle Stunts

Sound
Kim Foscato Dialogue Editor
Cheryl Nardi Dialogue Editor
Marshall Winn Dialogue Editor

Directing
Luca Kouimelis Script Supervisor
Ana Maria Quintana Script Supervisor
Sarah Hinch Script Supervisor

Sound
Tim Gomillion Sound Recordist
Ryan Cole Sound Recordist
Stuart McCowan ADR Editor
Richard Hymns ADR Editor
Steve Slanec ADR Editor
Jim Likowski Foley Editor

Visual Effects
John Bruno Visual Effects Supervisor
Philippe Rebours Visual Effects Supervisor





















FilmFlix.nl - De film database © 2018