I, Robot

Categorieën: Actie, Sciencefiction
In het Chicago van 2035 behoren robots tot het alledaagse leven. Ze staan ten dienste van de mensen en worden door hen blindelings vertrouwd, omdat ze geprogrammeerd zijn volgens de drie wetten van de robotica. Deze bepalen dat de technologische hoogstandjes de mensen geen kwaad kunnen doen. Rechercheur Del Spooner houdt er echter een andere mening op na. Hij moet de moord op de briljante wetenschapper Alfred Lanning ophelderen en hij vermoedt dat de dader een robot is. Naarmate het onderzoek van Spooner vordert, groeit bij hem het besef dat de hele mensheid in gevaar is.

Filminformatie

Status: Released IMDb
Releasedatum: 2004-07-15
Run time: 115 Minuut / 1:55
Budget: $120,000,000
Inkomsten: $347,234,916
Filmregisseur: Alex Proyas
Schrijvers: Jeff Vintar, Akiva Goldsman.
Productiebedrijven : Mediastream Vierte Film GmbH & Co. Vermarktungs KG, Davis Entertainment, Laurence Mark Productions, Canlaws Productions, 20th Century Fox, Overbrook Entertainment
Productie landen: United States of America, Germany

I, Robot DVD kopen

Wil je zien of de film I, Robot al beschikbaar is op DVD en gelijk kopen? Bestel dan direct. Ook is het mogelijk om daar tweedehands films te bestellen.

Filmposter bestellen

Zou je een filmposter willen hebben van de filmster die speelt in I, Robot of van de film zelf en deze binnen 2 werkdagen bij jou aan de muur hebben hangen! Plaats dan hier je bestellingfilmposter bestellen.

Trailer bekijken

Afbeeldingen

Klik op de afbeelding om deze te bekijken of te downloaden


Will Smith
als Del Spooner
Bridget Moynahan
als Susan Calvin
Alan Tudyk
als Sonny
James Cromwell
als Dr. Alfred Lanning
Bruce Greenwood
als Lawrence Robertson
Shia LaBeouf
als Farber
Chi McBride
als Lt. John Bergin
Jerry Wasserman
als Baldez
Peter Shinkoda
als Chin
Terry Chen
als Chin
David Haysom
als NS4 Robot and NS5 Robot
Scott Heindl
als NS4 Robot and NS5 Robot
Adrian Ricard
als Granny
Fiona Hogan
als V.I.K.I.
Sharon Wilkins
als Asthmatic Woman
Craig March
als Detective
Darren Moore
als Homeless Man
Emily Tennant
als Young Girl
Tiffany Lyndall-Knight
als Mob Woman
Aaron Douglas
als USR Attorney #1
Angela Moore
als Wife
Directing
Alex Proyas Director

Writing
Jeff Vintar Screenplay
Akiva Goldsman Screenplay

Production
John Davis Producer

Sound
Marco Beltrami Original Music Composer

Camera
Simon Duggan Director of Photography

Production
Topher Dow Producer
Laurence Mark Producer
Juel Bestrop Casting
Heike Brandstatter Casting
Coreen Mayrs Casting
Jeanne McCarthy Casting

Costume & Make-Up
Liz Keogh Costume Design

Production
Wyck Godfrey Producer

Visual Effects
Michael Leung Visual Effects

Production
John Kilkenny Associate Producer
James Lassiter Executive Producer
Steven R. McGlothen Co-Producer
Anthony Romano Executive Producer
Michel Shane Executive Producer
Will Smith Executive Producer

Editing
William Hoy Editor
Richard Learoyd Editor
Armen Minasian Editor

Crew
Guy Williams CG Supervisor

Writing
Jeff Vintar Screenstory
Isaac Asimov Book

Art
Helen Jarvis Art Direction

Crew
Rikki Gagne Stunts

Production
Michael Lee Baron Producer

Art
Patrick Tatopoulos Production Design
Chris August Art Direction
Lin MacDonald Set Decoration
Jaydene Maryk Art Department Assistant
Franziska Keller Art Department Coordinator
Kendelle Elliott Assistant Art Director
Howard Lau Conceptual Design
Thom Wells Construction Coordinator
Jim Birkel Construction Foreman
Janette Hyland Lead Painter
Eldon Coney Leadman
Mark Gamache Location Scout
Sheila Thomas Painter
Melanie Cassidy Sculptor
Michael Webb Set Decoration Buyer
Michael Elkan Set Designer

Camera
Paul Taylor First Assistant Camera
Doug Reid Grip
Ralph Mendoza Helicopter Camera
David Crone Steadicam Operator
Ava Gerlitz Still Photographer
Ian Seabrook Underwater Camera

Costume & Make-Up
Jana MacDonald Assistant Costume Designer
Angelina P. Cameron Hair Department Head
Pierce Austin Hairstylist
Katalin Lippay Key Hair Stylist
Leah Ehman Makeup Artist
Stan Edmonds Makeup Department Head
Bill Terezakis Prosthetic Supervisor
Summer Eves Seamstress
Tamaryn Lang Set Costumer
Tim Dagley Set Dressing Artist

Crew
Buck Sanders Additional Music
Tor Baxter Carpenter
Greg Butler CG Supervisor
Bob Bedard Chef
Violet Barisoff Craft Service
John Andrew Berton Jr. Digital Effects Supervisor
Lawrence Albright Driver
Allison Beda Loader
Harlow MacFarlane Makeup Effects
Chera Bailey Post Production Assistant
Anet Hambarsumian Post-Production Manager
Patrick Esposito Post Production Supervisor
John B. Keys Scenic Artist
Terence Chase Security
G.G. Heitmann Demers Sequence Supervisor
Vincent Dela Luna Set Production Assistant
Shane Cooper Software Engineer
Mike Vézina Special Effects Coordinator
Andre Blair Stand In
Scott J. Ateah Stunt Coordinator
Bill Ryder Systems Administrators & Support
Jill Allanson Telecine Colorist
Robert Buxton Transportation Captain
Shawn Henter Transportation Co-Captain
Rob Vreugde Transportation Coordinator

Production
Barbara Kelly Unit Production Manager

Crew
Toni Atterbury Unit Publicist
George Collins Video Assist Operator
Jeff Beattie Visual Effects Editor

Directing
Sam Harris Assistant Director
Stephanie Kate Mitchell Script Coordinator
Shelley Crawford Script Supervisor

Editing
Jim Passon Color Timer
Phil Greig Digital Intermediate
Liza D. Espinas First Assistant Editor

Lighting
Robert Hicks Best Boy Electric
Cliff Cenerini Electrician
John Adams Gaffer
Tohda Asuka Lighting Artist
Cam Esau Lighting Technician
Rod Feldmeier Rigging Gaffer
George Raymond Carter Rigging Grip

Production
Blythe Cappello Casting Associate
Al Nolan-Cohn Location Manager
Maureen 'Mo' Crutchfield Production Accountant
Penny Rogers Production Coordinator
Mary Guilfoyle Production Manager
Eric Fox Hays Production Supervisor

Sound
Jeff MacFarlane Boom Operator
Galen Goodpaster First Assistant Sound Editor
Stu Bernstein Foley
Alex Gibson Music Editor
Erik Aadahl Sound Designer
Jay Wilkinson Sound Effects Editor
James Kusan Sound Mixer
John A. Larsen Supervising Sound Editor

Visual Effects
Susie Kleis 3D Supervisor
Andrew R. Jones Animation Supervisor
Ted Andre Digital Compositors
Robert Boas I/O Supervisor
Jerome Platteaux Visual Development
Neacol Booth Visual Effects
Charlene Eberle Douglas Visual Effects Coordinator
Sandra Almond Visual Effects Producer
Dale Fay Visual Effects Supervisor

Writing
James Doh Storyboard

Crew
Valy Lungoccia Motion Capture Artist
Bill Talbott Score Engineer
Lisa Spence Digital Producer

Sound
Matt Willoughby-Price Sound

Art
Mark N. Tompkins Painter

Sound
Susan Dawes Dialogue Editor
Michael Haight ADR Supervisor

Art
Dan Sissons Property Master

Sound
Tim Gomillion Sound Recordist
Dave Kulczycki Dialogue Editor





















FilmFlix.nl - De film database © 2018