Monsters University

Categorieën: Animatie, Familie
Mike Wazowski en James P. Sullivan zijn een onafscheidelijk paar, maar dat was niet altijd het geval. Vanaf het moment dat deze twee monsters elkaar tegenkwamen, konden ze elkaar niet uitstaan. "Monsters University" opent de deur naar hoe Mike en Sulley hun verschillen overwonnen en elkaars beste vrienden werden.

Filminformatie

Status: Released IMDb
Releasedatum: 2013-06-20
Run time: 104 Minuut / 1:44
Budget: $200,000,000
Inkomsten: $743,559,607
Filmregisseur: Dan Scanlon
Schrijvers: Dan Scanlon, Robert L. Baird, Daniel Gerson.
Productiebedrijven : Pixar, Walt Disney Pictures
Productieland: United States of America

Monsters University DVD kopen

Wil je zien of de film Monsters University al beschikbaar is op DVD en gelijk kopen? Bestel dan direct. Ook is het mogelijk om daar tweedehands films te bestellen.

Filmposter bestellen

Zou je een filmposter willen hebben van de filmster die speelt in Monsters University of van de film zelf en deze binnen 2 werkdagen bij jou aan de muur hebben hangen! Plaats dan hier je bestellingfilmposter bestellen.

Trailer bekijken

Afbeeldingen

Klik op de afbeelding om deze te bekijken of te downloaden


Billy Crystal
als Michael "Mike" Wazowski (voice)
John Goodman
als James P. "Sulley" Sullivan (voice)
Steve Buscemi
als Randall Boggs (voice)
Helen Mirren
als Dean Hardscrabble (voice)
Noah Johnston
als Young Mike (voice)
Peter Sohn
als Scott “Squishy” Squibbles (voice)
Joel Murray
als Don Carlton (voice)
Sean Hayes
als Terri Perry (voice)
Dave Foley
als Terry Perry (voice)
Charlie Day
als Art (voice)
Alfred Molina
als Professor Knight (voice)
Tyler Labine
als Brock Pearson (voice)
Nathan Fillion
als Johnny Worthington (voice)
Aubrey Plaza
als Claire Wheeler (voice)
Bobby Moynihan
als Chet Alexander (voice)
Julia Sweeney
als Ms. Squibbles (voice)
Bonnie Hunt
als Karen Graves (voice)
John Krasinski
als “Frightening” Frank McCay (voice)
Bill Hader
als Referee (voice)
Beth Behrs
als Carrie Williams (voice)
Bob Peterson
als Roz (voice)
John Ratzenberger
als Yeti (voice)
Frank Oz
als Fungus (voice)
Ava Acres
als Additional Children's Voices (voice)
Sherry Lynn
als Additional Voices (voice)
Phil Proctor
als Additional Voices (voice, uncredited)
Paul Lazenby
als Monster (voice, uncredited)
Aramé Scott
als Additional Children's Voices (voice)
Joseph John Schirle
als Additional Children's Voices (voice)
Kristen Li
als Additional Children's Voices (voice)
Kristen Li
als Additional Children's Voices (voice, as Kristen Sarkisian)
Davin Ransom
als Additional Children's Voices (voice)
Raymond Ochoa
als Additional Children's Voices (voice)
Calum John
als Additional Children's Voices (voice)
Montse Hernandez
als Additional Children's Voices (voice)
Mason Cook
als Additional Children's Voices (voice)
Makenna Cowgill
als Additional Children's Voices (voice)
Tyree Brown
als Additional Children's Voices (voice)
Jack Bright
als Additional Children's Voices (voice)
Isabella Acres
als Additional Children's Voices (voice)
April Winchell
als Additional Voices (voice)
Colette Whitaker
als Additional Voices (voice)
Jim Ward
als Additional Voices (voice, as James Kevin Ward)
Marcia Wallace
als Additional Voices (voice)
David Theune
als Additional Voices (voice)
Tara Strong
als Additional Voices (voice)
Mindy Sterling
als Additional Voices (voice)
Joel Spence
als Additional Voices (voice)
Betsy Sodaro
als Additional Voices (voice)
Patrick Seitz
als Additional Voices (voice)
Dan Scanlon
als Additional Voices (voice)
Jan Rabson
als Additional Voices (voice)
Cristina Pucelli
als Additional Voices (voice)
Jeff Pidgeon
als Additional Voices (voice)
Dannah Feinglass Phirman
als Additional Voices (voice)
Donovan Patton
als Additional Voices (voice)
Bret 'Brook' Parker
als Additional Voices (voice)
Colleen O'Shaughnessey
als Additional Voices (voice)
Laraine Newman
als Additional Voices (voice)
David Neher
als Additional Voices (voice)
Pam Murphy
als Additional Voices (voice)
Matthew Mercer
als Additional Voices (voice)
Alec Medlock
als Additional Voices (voice)
Allan McLeod
als Additional Voices (voice)
Mickie McGowan
als Additional Voices (voice)
Tricia McAlpin
als Additional Voices (voice)
Mona Marshall
als Additional Voices (voice)
Jason Marsden
als Additional Voices (voice)
Danny Mann
als Additional Voices (voice)
Dawnn Lewis
als Additional Voices (voice)
Elissa Knight
als Additional Voices (voice)
John Kassir
als Additional Voices (voice)
Brandon Johnson
als Additional Voices (voice)
Jess Harnell
als Additional Voices (voice)
Mike Hanford
als Additional Voices (voice)
Daniel Gerson
als Additional Voices (voice)
Teresa Ganzel
als Additional Voices (voice)
Donald Fullilove
als Additional Voices (voice)
Andy Fischer-Price
als Additional Voices (voice)
Keith Ferguson
als Additional Voices (voice)
Bill Farmer
als Additional Voices (voice)
Paul Eiding
als Additional Voices (voice)
Greg Dykstra
als Additional Voices (voice)
John Cygan
als Additional Voices (voice)
Sean Conroy
als Additional Voices (voice)
Patrick Carlyle
als Additional Voices (voice)
Neil Campbell
als Additional Voices (voice)
Rodger Bumpass
als Additional Voices (voice)
Gregg Berger
als Additional Voices (voice)
Bob Bergen
als Additional Voices (voice)
Jack Angel
als Additional Voices (voice)
Carlos Alazraqui
als Additional Voices (voice)
Lori Alan
als Additional Voices (voice)
Natalie Jane Dang
als Additional Children's Voices (voice)
Gage Davenport
als Additional Children's Voices (voice)
Ethan Louis Samuels DiSalvio
als Additional Children's Voices (voice)
Faith Goblirsch
als Additional Children's Voices (voice)
Brooke Klinger
als Additional Children's Voices (voice)
Nikolas Michailidis
als Additional Children's Voices (voice)
Marley Pearson
als Additional Children's Voices (voice)
Directing
Dan Scanlon Director

Production
John Lasseter Executive Producer
Kori Rae Producer

Sound
Randy Newman Original Music Composer

Writing
Dan Scanlon Screenplay
Robert L. Baird Screenplay

Production
Andrew Stanton Executive Producer
Lee Unkrich Executive Producer
Natalie Lyon Casting
Kevin Reher Casting

Art
Ricky Nierva Production Design

Writing
Daniel Gerson Screenplay

Production
Pete Docter Executive Producer
Nicole Paradis Grindle Associate Producer

Editing
Greg Snyder Editor

Crew
Paul Cichocki Post Production Supervisor

Art
Paul Abadilla Set Designer

Sound
Dustin Cawood Sound Effects Editor
Brian Chumney Dialogue Editor
Luke Dunn Gielmuda Foley Editor
Teresa Eckton Sound Effects Editor
Pascal Garneau Foley Editor
E.J. Holowicki Sound Effects Editor
Tom Myers Sound Designer
Tom Myers Supervising Sound Editor
Justin Pearson Sound Effects Editor
Ronald G. Roumas Sound Recordist
Michael Semanick Sound Re-Recording Mixer
Tony Sereno Sound Re-Recording Mixer
Michael Silvers Supervising Sound Editor
James Spencer Sound Re-Recording Mixer
Gary Summers Sound Re-Recording Mixer
Dennie Thorpe Foley
Jana Vance Foley

Visual Effects
Sonoko Konishi Simulation & Effects Artist
Mach Tony Kobayashi Simulation & Effects Artist
Nick Lucas Simulation & Effects Artist

Camera
Matt Aspbury Director of Photography
Jean-Claude Kalache Director of Photography

Costume & Make-Up
Paul Abadilla Set Dressing Artist

Crew
Mark Adams Sets & Props Artist

Visual Effects
Paul Aichele Modeling
Laura Beth Albright CG Painter

Directing
Robert Anderson Layout
Josh Anon Layout

Visual Effects
Alan Barillaro Animation

Art
Randy Berrett Painter

Lighting
Tim Best Master Lighting Artist

Visual Effects
Jason Bickerstaff Modeling

Art
Jason Bickerstaff Sculptor

Costume & Make-Up
Nelson 'Rey' Bohol Set Dressing Artist

Directing
Andrew Cadelago Layout

Visual Effects
Shaun Chacko Animation
Kevin Chesnos Animation
Simon Christen Animation

Crew
Scott Clark Supervising Animator

Lighting
Scott Clifford Master Lighting Artist

Visual Effects
Brett Coderre Animation
Don Crum Animation

Art
Jason Deamer Co-Art Director

Visual Effects
Robb Denovan Animation
Everett Downing Jr. Animation

Art
Greg Dykstra Sculptor

Visual Effects
Arik Ehle Animation

Costume & Make-Up
David Eisenmann Set Dressing Supervisor

Visual Effects
Claire Faggioli Animation Fix Coordinator

Production
Cynthia Lusk Production Manager
David Park Production Manager

Crew
Eric Pearson Post-Production Manager

Production
Russell J. Stough Production Manager

Sound
Chris Barron First Assistant Sound Editor

Writing
Doc Kane Dialogue

Sound
Corey Tyler Foley Editor

Visual Effects
Amit Baadkar Visual Effects Designer
David Baraff Simulation & Effects Artist

Crew
Dani Belko Production Intern

Visual Effects
Daniel Chang Simulation & Effects Artist
Jiayi Chong Simulation & Effects Artist
Eric Froemling Visual Development
Dave Hale Visual Effects Designer
Jim Cody Harrington Visual Effects Designer
Joshua Jenny Visual Development
Laurie Kim Simulation & Effects Artist
Tiffany Erickson Klohn Simulation & Effects Artist
Ian Krebs-Smith Simulation & Effects Artist
Brian London Visual Effects Coordinator
Stephen Marshall Visual Effects Designer
Kirsten Peterson Simulation & Effects Production Assistant
Konstantin Promokhov Visual Effects Designer
Samantha Raja Simulation & Effects Artist
Jon Reisch Visual Effects Supervisor
Edgar Rodriguez Simulation & Effects Artist
Dale Ruffolo Modeling
Tim Speltz Visual Effects Designer
Christine Waggoner Simulation & Effects Production Assistant
Matthew Kiyoshi Wong Visual Effects Designer

Crew
Frank Aalbers Sets & Props Artist
Paul Abadilla Sets & Props Artist

Costume & Make-Up
Amy L. Allen Set Dressing Artist

Visual Effects
Eric Andraos Shading
Lindsay Andrus Animation

Lighting
Mimia Arbelaez Master Lighting Artist

Visual Effects
Carlos Baena Character Designer

Production
Sanjay Bakshi Character Technical Supervisor

Crew
Sanjay Bakshi Supervising Technical Director

Lighting
Megan Bartel Lighting Coordinator
Nick Bartone Lighting Director

Visual Effects
Byron Bashforth Shading
David Batte Shading
Chris Bernardi Shading

Lighting
Lloyd Bernberg Master Lighting Artist

Visual Effects
Randy Berrett Shading

Art
Nick Berry Art Department Manager

Lighting
Max Bickley Master Lighting Artist
Jeremy Birn Lighting Artist

Visual Effects
Evan Bonifacio Animation
Rodney A. Brillante Animation Department Coordinator

Art
Rodney A. Brillante Art Department Coordinator

Visual Effects
Jacob Brooks CGI Director
Jude Brownbill Animation
Michael Capbarat Animation Department Coordinator
Ramon Cardona Animation Production Assistant
Cathleen Carmean Animation Manager

Lighting
Mathieu Cassagne Lighting Artist

Visual Effects
Jack Chang Character Designer
Jennifer Chang Color Designer
Guillaume Chartier Fix Animator
Michael Chia-Wei Chen Animation

Lighting
Johnson Cheng Lighting Production Assistant
Ye Won Cho Lighting Artist

Crew
Pamela J. Choy Sets & Props Artist

Visual Effects
Chris Chua Animation
Jaehun Chung CG Painter

Lighting
Alice Clendenen Lighting Manager
Justine Codron Master Lighting Artist
Kathleen Cosby Lighting Artist

Visual Effects
Trent Crow CG Painter
Jason Davies Character Designer
Eric S. Degner Animation

Lighting
Airton Dittz Jr. Master Lighting Artist

Art
Nathan Fariss Lead Set Dresser

Visual Effects
Justin Farris Fix Animator
Graham Finley Animation

Crew
Craig Foster Visual Effects Art Director

Visual Effects
Sarah Fowler Deluna CG Painter

Costume & Make-Up
Christina Garcia Weiland Set Dressing Artist

Crew
Matthew Garcia-Dunn Set Production Intern

Visual Effects
Belen Gil-Palacios Fix Animator
Joey Gilbreath Fix Animator
Andrew Gordon Animation Director

Lighting
Stefan Gronsky Lighting Artist

Visual Effects
Richard Gunzer Fix Animator

Directing
Adam Habib Layout

Visual Effects
Christian Haniszewski Character Designer

Art
Alex Harvill Lead Painter

Lighting
Jessica Harvill Lighting Director

Visual Effects
Aron Hatfield Animation
Travis Hathaway Animation
Bernhard Haux Character Designer
Neil Helm Animation
Timothy Hittle Animation
Christian Hoffman Character Modelling Supervisor
Jonathan Hoffman Character Designer

Lighting
Joshua Hollander Lighting Manager

Visual Effects
Michael Honsel Character Designer

Lighting
Thomas Moser Lighting Director

Visual Effects
Tsung-Yin Hsieh Animation
Katherine Ipjian CG Painter
Guilherme Sauerbronn Jacinto Animation
Jonas Jarvers Character Designer
Rob Jensen Animation

Lighting
Sungyeon Joh Lighting Artist

Art
Judy Yu-Inn Jou Art Department Coordinator

Visual Effects
Nancy Kato Animation

Directing
Jason Katz Script Supervisor

Visual Effects
Patty Kihm Stevenson Animation

Directing
Robert Kinkead Layout

Visual Effects
Robert Kondo Shading

Lighting
Mitch Kopelman Master Lighting Artist

Visual Effects
Aaron Koressel Animation
Ivo Kos Modeling
Michael Krummhoefener Modeling
Bruce Kuei Animation

Crew
Shauna Lacoste Production Intern

Lighting
Josée Lajoie Master Lighting Artist

Costume & Make-Up
Alison Leaf Set Dressing Artist

Visual Effects
John Chun Chiu Lee Animation
Wendell Lee Animation
Holger Leihe Animation

Directing
Colin Levy Layout
Patrick Lin Layout

Visual Effects
Ramiro Lopez Dau Animation
Albert Lozano Character Designer
Austin Madison Animation

Art
Erin Magill Set Decorating Coordinator

Visual Effects
Matt Majers Animation

Lighting
Emmanuel Maniez Lighting Artist

Directing
Kelsey Mann Script Supervisor

Lighting
Luke Martorelli Master Lighting Artist

Visual Effects
Steve Mason Animation
Paul Mendoza Animation
Tim Milliron Character Designer
Cameron Miyasaki Animation
Javier Moya Alonso Animation
Juan Carlos Navarro Carrión Animation

Writing
Allison W. Nelson Characters

Visual Effects
Erick Oh Animation

Directing
Gregg Olsson Layout

Visual Effects
Bret 'Brook' Parker Animation
Sanjay Patel Character Designer

Lighting
Burt Peng Lighting Artist

Directing
Jan Pfenninger Layout

Visual Effects
Laura Phillips CG Painter
Alex Hessler CG Painter
Thidaratana Annee Jonjai CG Painter
Jack Hattori CG Painter
Yibing Jiang CG Painter

Art
Robert Kondo Co-Art Director

Lighting
Andrew Pienaar Master Lighting Artist

Visual Effects
Mark Piretti Character Designer
Kiki Mei Kee Poh CG Painter
Jayson Price Animation
Andreas Procopiou Animation
Brett Pulliam Animation

Crew
Guido Quaroni Supervising Technical Director

Directing
Charlie Ramos Layout

Art
Duncan Ramsay Art Department Coordinator

Lighting
Angelique Reisch Lighting Artist
Jordan Rempel Master Lighting Artist

Visual Effects
Edward Robbins Character Designer
Adam Rodriguez Fix Animator
K. C. Roeyer Animation

Art
Eric Rosales Set Decorating Coordinator

Visual Effects
Nickolas Rosario Animation
Amber Rudolph Animation
Robert H. Russ Animation Director
Allison Rutland Animation

Lighting
Vandana Reddy Sahrawat Lighting Artist

Directing
Mark Sanford Layout
Leo Santos Layout

Visual Effects
Chris Sasaki Character Designer
Michael Sauls Fix Animator

Art
Andrew Schmidt Sculptor

Lighting
Julien Schreyer Lighting Artist

Visual Effects
Brett Schulz Animation
Stefan Schumacher Animation
Joshua Seaver CG Painter

Lighting
David Shavers Master Lighting Artist

Visual Effects
Doug Sheppeck Animation

Directing
Mark Shirra Layout

Visual Effects
Shalin Shodhan CG Painter

Lighting
Philip Shoebottom Lighting Artist

Directing
Matthew Silas Layout

Crew
Richard Snyder Sets & Props Artist

Visual Effects
David Sokolosky Animation Department Coordinator
Terry Song Animation

Lighting
Michael Sparber Lighting Supervisor

Visual Effects
Ross Stevenson Animation
Jane Snow Stewart Fix Animator
Megan Stifter Shading
Michael Stocker Animation Director

Directing
Russell J. Stough Layout

Visual Effects
Matthew Strangio Animation
Daniela Strijleva Character Designer
Joseph Suen Modeling

Lighting
Peter Sumanaseni Lighting Manager

Visual Effects
Raphael Suter Animation
Jeremie Talbot Character Designer
Elizabeth Thiers Animation Production Assistant
Brian Tindall CG Painter
Brian Tindall Character Designer
Jessica Torres Animation

Art
Daisuke 'Dice' Tsutsumi Art Direction
Elizabeth Thiers Art Department Assistant

Visual Effects
Carlo Vogele Animation
Chuck Waite CG Animator
Shelly Wan Color Designer
Royce Wesley Animation
Ricky Wight Fix Animator
Alon Winterstein Fix Animator
Anthony Ho Wong Animation
Raymond Wong Modeling

Lighting
Maria Yershova Master Lighting Artist

Visual Effects
Tom Zach Animation
Ron Zorman Animation

Lighting
Anthony Kemp Lighting Coordinator

Visual Effects
Maria Lee CG Painter

Production
Holly Dorff ADR Voice Casting
Kristen Li ADR Voice Casting

Crew
Gregory Amundson Second Film Editor
Steve Bloom Second Film Editor
David Condolora Editorial Staff

Editing
C.J. Hsu First Assistant Editor
Gillian Libbert Editorial Manager
Adrian Syben Editorial Production Assistant
Hana Yoon Editorial Coordinator

Crew
Christopher Zuber Editorial Staff

Sound
The Blue Devils Theme Song Performance
Bruno Coon Music Editor
Tom MacDougall Music Supervisor
Andrew Page Music Director
J.A.C. Redford Orchestrator
Jonathan Sacks Orchestrator
Steve Schaeffer Musician

Crew
Luis Alarcon-Cisneros Craft Service

Production
Megan Albert Finance

Crew
Tlaloc Alvarez Systems Administrators & Support

Production
Allysa Amundson Administration
Meghan Benafield Administration

Crew
Courtney Bergin Production Office Assistant

Art
Susan Bradley Title Designer

Production
Nancy Garretson Case Finance
Robin Chandler Publicist
Deborah Coleman Publicist

Crew
J. Darion Cuevas Systems Administrators & Support

Production
Naomi Davidson Finance
Beatrice De Luca Finance

Crew
Ricky Der Systems Administrators & Support
Tom Duff Software Engineer
Forrester Cole Software Engineer
Kurt Fleischer Software Engineer
Michael Kass Software Engineer
Mark Meyer Software Engineer
Jean-Daniel Nahmias Software Engineer
Susan Eggett Production Office Assistant
George Elkoura Software Team Lead
Michael A. Bordas Software Team Lead
Ian Buono Software Team Lead
Danielle Cambridge Information Systems Manager
Ryan Burns Software Team Lead
Tony DeRose Software Team Lead
F. Sebastian Grassia Software Team Lead
Eric Gregory Software Team Lead
Thomas Hahn Software Team Lead
Jamie Hecker Software Team Lead
Tara Hernandez Software Team Lead
Hayley Iben Software Team Lead
Michael B. Johnson Software Team Lead
Brett Levin Software Team Lead
Cory Omand Software Team Lead
Jack Paulus Software Team Lead
Arun Rao Software Team Lead
Sarah Shen Software Team Lead
Erin Tomson Software Team Lead
Dirk Van Gelder Software Team Lead
Douglas Waters Software Team Lead
Adam Woodbury Software Team Lead
Gregory Finch Information Systems Manager
Sue Maatouk-Kalache Information Systems Manager
Tamsen Mitchell Information Systems Manager
Sowmya Natarajan Information Systems Manager
Ozan Serim Information Systems Manager
Ottavia Storer Information Systems Manager
Benjamin Turman Information Systems Manager
David Wehr Information Systems Manager

Production
Emily Engie Production Accountant
Rachel Ergas Finance

Crew
Tyler Fazakerley Systems Administrators & Support

Production
Heather Feng Administration

Crew
Erik Forman Systems Administrators & Support

Production
Kristi Gamble Finance
Briana Gardner Publicist

Visual Effects
Tom Gately Opening/Ending Animation

Production
Timothy Glass Finance
Jeanie Gray Finance

Crew
Robert Hamrick Systems Administrators & Support

Production
Valerie Hathaway Finance
Kentaro Hinoki Finance

Crew
Jonathan Hurwitz Production Office Assistant

Production
Heather D.C. Jackson Finance

Crew
Michael Stewart Johnson Systems Administrators & Support

Directing
Amanda Deering Jones Script Supervisor

Crew
Cory Knox Systems Administrators & Support
Chris Lasell Systems Administrators & Support
Warren Latimer Systems Administrators & Support
Joanna Laurent Systems Administrators & Support
Leslie Law Systems Administrators & Support

Production
Danielle Rae Levin Administration

Crew
Matthew Lindahl Systems Administrators & Support

Production
Michelle Liu Chung Production Accountant

Crew
Jeremiah Macias Systems Administrators & Support

Visual Effects
Jason Merck Opening/Ending Animation

Production
Michelle Moretta Administration

Crew
Terry Lee Moseley Systems Administrators & Support

Production
Kacy Naylor Finance
Rosana Neciuk Finance
Tanya Oskanian Administration

Crew
André Pang Software Engineer

Production
Lara Pendleton Administration

Crew
Peter Plackowski Systems Administrators & Support
Steven Ricks Systems Administrators & Support
Benjamin Rillie Systems Administrators & Support
Drew Rogge Software Engineer
Jenni Rowland Production Office Assistant

Production
Kristina Ruud Finance

Crew
Laura Savidge Software Engineer

Production
Michelle Simons Finance
Hasia Sroat Publicist
Wendy Dale Tanzillo Administration
Shari Villarde Finance
Deana Walker Finance

Crew
Jessica Wan Systems Administrators & Support

Production
Annette Wang Finance

Crew
Jason Watkins Systems Administrators & Support
Ian Westcott Systems Administrators & Support

Production
Chris Wiggum Publicist

Directing
Shannon Wood Script Supervisor

Visual Effects
Ron Zorman Opening/Ending Animation

Crew
Adrian Molina Additional Writing

Art
Adrian Molina Title Designer

Editing
Serena Warner Additional Editing
Kevin Nolting Additional Editing
H. Lee Peterson Additional Editing
Anna Wolitzky Additional Editing
Stephen Schaffer Additional Editing
Ken Schretzmann Additional Editing





















FilmFlix.nl - De film database © 2018