The Sixth Sense

Categorie├źn: Mysterie, Thriller, Drama
Dr. Malcolm Crowe (Bruce Willis) is een vooraanstaand kinderpsycholoog, die wordt gekweld door de pijnlijke herinnering aan een geestesziek patientje, dat hij in het verleden niet heeft kunnen helpen. Wanneer hij Cole Sear (Haley Joel Osment - Forrest Gump) ontmoet, een bang en verward achtjarig jongetje met dezelfde problemen, probeert Dr. Crowe deze geschiedenis hoe dan ook recht te zetten door Cole te helpen waar hij kan. Desondanks is Malcolm niet voorbereid op de waarheid achter Cole's kwellingen: ongewilde en angstaanjagende verschijningen van dolende bewoners uit het rijk der doden! De meeslepende intensiteit van de ontdekking van Cole's zesde zintuig is ijzingwekkend en heeft voor hen beiden mysterieuze en onvoorspelbare gevolgen!

Filminformatie

Status: Released IMDb
Releasedatum: 1999-08-06
Run time: 107 Minuut / 1:47
Budget: $40,000,000
Inkomsten: $672,806,292
Filmregisseur: M. Night Shyamalan
Productiebedrijven : Spyglass Entertainment, The Kennedy/Marshall Company, Hollywood Pictures, Barry Mendel Productions
Productieland: United States of America

The Sixth Sense DVD kopen

Wil je zien of de film The Sixth Sense al beschikbaar is op DVD en gelijk kopen? Bestel dan direct. Ook is het mogelijk om daar tweedehands films te bestellen.

Filmposter bestellen

Zou je een filmposter willen hebben van de filmster die speelt in The Sixth Sense of van de film zelf en deze binnen 2 werkdagen bij jou aan de muur hebben hangen! Plaats dan hier je bestellingfilmposter bestellen.

Trailer bekijken

Afbeeldingen

Klik op de afbeelding om deze te bekijken of te downloaden


Bruce Willis
als Malcolm Crowe
Toni Collette
als Lynn Sear
Olivia Williams
als Anna Crowe
Haley Joel Osment
als Cole Sear
Donnie Wahlberg
als Vincent Grey
Glenn Fitzgerald
als Sean
Mischa Barton
als Kyra Collins
Trevor Morgan
als Tommy Tammisimo
Bruce Norris
als Stanley Cunningham
Angelica Page
als Mrs. Collins
Greg Wood
als Mr. Collins
M. Night Shyamalan
als Dr. Hill
Peter Anthony Tambakis
als Darren
Jeffrey Zubernis
als Bobby
Lisa Summerour
als Bridesmaid
Samia Shoaib
als Young Woman Buying Ring
Janis Dardaris
als Kitchen Woman
Sarah Ripard
als Visitor #3
KaDee Strickland
als Visitor #5
Kate Kearney-Patch
als Society Lady
Nico Woulard
als Hanged Child
Keith Woulard
als Hanged Male
Patrick McDade
als Shaken Driver
Jose L. Rodriguez
als Husband
Firdous Bamji
als Young Man Buying Ring
Hayden Saunier
als Darren's Mom
Neill Hartley
als Visitor #2
Heidi Fischer
als Visitor #4
Michael J. Lyons
als Visitor #6
Samantha Fitzpatrick
als Kyra's Sister
Holly Cross Vagley
als Society Lady #1
Marilyn Shanok
als Woman at Accident
Carol Nielson
als Hanged Woman
Jodi Dawson
als Burnt Teacher
Tony Michael Donnelly
als Gunshot Boy
Ronnie Lea
als Secretary
Carlos Xavier Lopez
als Spanish Ghost on Tape (voice)
Gino Inverso
als Young Vincent
Ellen Sheppard
als Mrs. Sloan
Tom McLaughlin
als Anna's Father
Candy Aston-Dennis
als Anna's Mother
Gina Allegro
als Bride's Friend (uncredited)
Bob Bowersox
als Restaurant Patron (uncredited)
Luke Burnyeat
als Waiter (uncredited)
Matt Casale
als Man Crossing the Street (uncredited)
Kym Cohen
als Bride's Maid (uncredited)
Mark Falvo
als Restaurant Patron (uncredited)
Colleen June McQuaide
als Tommy's TV Mom (uncredited)
Jonathan Nation
als Restaurant Patron (uncredited)
Sean Oliver
als Ghost in the Dungeon (uncredited)
Alison Robertson
als Waitress (uncredited)
Directing
M. Night Shyamalan Director

Production
Kathleen Kennedy Producer
Frank Marshall Producer
Barry Mendel Producer

Sound
James Newton Howard Original Music Composer

Camera
Tak Fujimoto Director of Photography

Editing
Andrew Mondshein Editor

Production
Avy Kaufman Casting

Art
Larry Fulton Production Design
Philip Messina Art Direction

Production
Sam Mercer Executive Producer

Writing
M. Night Shyamalan Writer

Costume & Make-Up
Joanna Johnston Costume Design
Bunny Parker Hairstylist
Gerald Quist Makeup Artist
Michal Bigger Makeup Artist

Directing
Claire Cowperthwaite Script Supervisor

Crew
Joe Everett Unit Publicist

Costume & Make-Up
Francesca Paris Key Hair Stylist

Lighting
James A. Casey Rigging Grip

Art
Douglas A. Mowat Set Decoration

Costume & Make-Up
Richard Alonzo Prosthetic Supervisor

Crew
Paul A. Levin Post Production Supervisor

Production
Sam Mercer Unit Production Manager

Directing
John Rusk Assistant Director
Scott Robertson Assistant Director

Crew
Jeff Habberstad Stunt Coordinator
Mick O'Rourke Stunts

Production
Beth Bowling Casting Associate
Julie Lichter Casting Associate

Costume & Make-Up
Pamela Wise Costume Supervisor

Crew
John Tarlini Sr. Transportation Co-Captain
Richard Curry Driver
Steve Briemer Thanks

Editing
Anne O'Brien Assistant Editor

Camera
Ron Phillips Still Photographer
Kyle Rudolph Camera Operator

Sound
Jeff Atmajian Orchestrator
Michael Fey Music

Lighting
Steven Litecky Lighting Technician

Art
Charles E. McCarry Assistant Art Director
Paul Williams Construction Coordinator
James Breen Greensman
Tom West Leadman
Dave Barnes Sculptor
Christine Wick Set Decoration Buyer

Camera
David Golia Additional Photography
Emil Hampton First Assistant Camera

Crew
Robert 'Bobby Z' Zajonc Aerial Coordinator

Costume & Make-Up
Frank Grasso Set Dressing Artist

Crew
Jeff Zook Carpenter
Vince Digiacomo Craft Service
Francie Brown Dialect Coach
Tim Landry Digital Effects Supervisor
Jae Stein-Grainger Post Production Assistant
Dan Carter Projection

Art
Arthur Shippee Property Master

Crew
Greta Alexander Scenic Artist
Andrew Mondshein Second Unit Cinematographer
Robert Biddle Security
Mary Berkelbach Set Medic
Joseph Barry Stand In
James Healy Systems Administrators & Support
John Morrone III Transportation Coordinator
Christopher Murphy Video Assist Operator

Editing
Dan Valliere Color Timer
David A. Cohen Dialogue Editor
John Scott Cook First Assistant Editor

Lighting
Jon Sibert Best Boy Electric
William Louthe Electrician
Craig Ligget Rigging Gaffer

Production
Andrew L. Ullman Location Manager
Doug Moreno Production Accountant
Stiles White Production Coordinator
Lynn Andrews Production Supervisor

Sound
Jeremy Molod Assistant Sound Editor
David Franklin Bergad Foley Editor
Thomas S. Drescher Music Editor
Michael Kirchberger Sound Designer
E. Larry Oatfield Sound Effects Editor
Allan Byer Sound Mixer
Allan Byer Supervising Sound Editor
Michael Kirchberger Supervising Sound Editor

Visual Effects
Garry Elmendorf Special Effects Supervisor
David McCullough Visual Effects Producer

Writing
Brick Mason Storyboard

Crew
Carolyn Crimley Studio Teachers

Sound
Linda Murphy Boom Operator

Camera
Billy Miller Key Grip





















FilmFlix.nl - De film database © 2018